Данный раздел в разработке. Можете пока ознакомиться с нашим каталогом по этой ссылке:

Download catalogue
  • Rus
  • Eng
  • Ukr
#події

30 ефективних років історії Aisberg

15.11.2019

Компанія Aisberg була заснована в 1989 році Олегом Антоненко. Тоді ж були зареєстровані логотип і торговий знак. Колектив – всього кілька молодих інженерів-холодильщиків.

Aisberg починав як науково-виробнича фірма з виробництва охолоджувальних установок для технічних лазерів, систем кондиціонування для телефонних станцій і установок для охолодження молока в сільському господарстві.

Вже тоді вся продукція Aisberg – виключно авторські розробки, на які були отримані офіційні авторські свідоцтва спочатку СРСР, а потім незалежної України. Зараз в інтелектуальної власності компанії – 32 запатентованих винаходів і корисних моделей.

Перші українські промислові чіллери (холодильні установки для технічних лазерів) «АЙС» були представлені на міжнародній виставці Комнастех в Москві в 1992 році.

На початку 90-х Aisberg починає експортувати «АЙСи» в Болгарію і Росію. Першими клієнтами стали промислові та наукові гіганти – завод ім. Кірова в Петербурзі, Національний інститут авіаційних технологій (НІАТ) в Москві, Озонтлазер в Софії, завод ім. XX з’їзду КПРС в Кірові (тут установка «АЙС» працює до цих пір).

Aisberg – найстаріше сімейне підприємство України в машинобудівній галузі. Співзасновником компанії був Григорій Семенович Антоненко, керівник АНПО «Одесхолодмаш», батько Олега Антоненко. Зараз правою рукою Олега стала його дочка – Дар`я Антоненко.

У 1993 році Айсберг починає збірку гастрономічних холодильних вітрин «Таїр» і холодильних шаф «ШХ», виробляє установки для pop-corn і міні-холодильники для готелів, відкриває власну сервісну службу. Першим покупцем торгового
холодильного обладнання компанії став магазин «Овочі-Фрукти» на вул. Дерибасівській в Одесі.

1995 рік – керівництво Айсберг розробляє план освоєння ринків України та Молдови. Найбільш перспективним визнано напрямок холодильного обладнання для роздрібної торгівлі. Компанія стає першим офіційним представником в Україні провідних світових брендів: Arneg, ISA, Framec, Afinox (Італія). Відкриває виставкові центри і сервісні служби в Києві та Дніпропетровську, Сімферополі, Харкові.

Перший в Україні рекламний каталог торгового холодильного обладнання був розроблений і надрукований для Aisberg італійським креативним агентством Studio Verde.

Тоді ж Aisberg починає продаж технологічного обладнання для барів і ресторанів. На території України компанія офіційно представляла італійські торгові марки Sirman, MBM, La Spaziale, IFI, французьку Robot Coupe і багато інших, забезпечуючи комплексну поставку техніки підприємствам громадського харчування.

Першим покупцем італійських холодильних вітрин і гастрономічних буфетів в 1995 році стала мережа ресторанів «Пан-Піца» Савелія Лібкіна.

Aisberg був єдиною холодильної компанією, яка представила торгівельне обладнання на першій в Україні спеціалізованій виставці МаРГо (Магазин. Ресторан. Готель) в 1996 році на ВДНГ України. Надалі Айсберг став постійним учасником цього форуму, який зараз відомий як «Індустрія торгівлі».

У 1997-му Aisberg став генеральним підрядником з постачання, підключення та обслуговування першого магазину самообслуговування з концепцією європейського супермаркету «Ля Фуршет» в Києві на вулиці Набережно-Хрещатицька. Магазин був оснащений холодильної технікою Arneg.

У цьому ж році Aisberg реалізував ще один знаковий для столиці проект – комплексне оснащення холодильним і технологічним обладнанням ресторанів Київського залізничного вокзалу.

Один з перших супермаркетів в Одесі – «Таврія В» на вулиці Рекордна – також обладнав Aisberg. Це був перший магазин самообслуговування одеського рітейлера.

Саме Aisberg в 1999 році «познайомив» український ритейл з мультикомпрессорними холодильними установками. Була проведена серія семінарів за участю італійських виробників централей компанією Zanotti, щоб популяризувати в Україні використання цього технічного рішення для магазинів.

У кінці 90-х Олег Антоненко видав першу в Україні книгу, присвячену системі самообслуговування в роздрібній торгівлі, де представив європейський досвід в області проектування і оснащення таких магазинів – «Технологія доходу».

У 2003-му Aisberg першим в Україні відкрив власне виробництво холодильних централей і агрегатів. У 2007-му компанія виробляла вже повний комплекс холодильного обладнання для магазинів під виносне холодопостачання.

2003 рік – старт систем утилізації тепла в Україні – перші установки були спроектовані і поставлені Aisberg в супермаркетах «Копійка» в Одесі та «Гранд-Маркет» у Черкасах. У супермаркеті «Планета» в Одесі була спроектована і встановлена система утилізації, яка працює і на підігрів води, і на опалення приміщень. Система функціонує і в даний час.

Тоді ж «Сільпо» почала свій розвиток на півдні України, і Aisberg став комплексно оснащувати магазини цієї торгової мережі в Одесі та Миколаєві. За два роки було оснащено шість об’єктів. Незабаром після цього партнерами компанії стали «Велика Кишеня» і «Varus».

ВУ цьому ж році виходить перша в Україні книга, присвячена вітчизняному магазинобудування «Супермаркети. Український підхід ». Книга містила ілюстрації та опис понад 70 магазинів, оснащених технікою Айсберг. Видання об’єднало досвід українських рітейлерів, які стояли на початку української роздрібної торгівлі. Серед них – Сільпо, Копійка, Велика Кишеня, Зростання, П’ятий океан, Гранд-Маркет, Varus.

Перша українська холодильна вітрина для супермаркетів під виносний холод – Medusa – була випущена в 2004 році. Для рекламної кампанії цієї вітрини були куплені права на невеликий тираж однойменного музичного альбому Annie Lennox у компанії Sony Records в Україні. Більшість комплектуючих для вітрин Medusa, зокрема боковини та випарники, виготовляли в Італії за кресленнями Aisberg.

Перший об’єкт, комплексно обладнаний технікою Aisberg за межами України, – супермаркет Populi в Тбілісі площею 3000 кв. м. Відкриття найбільшого на той момент супермаркету Грузії відбулося 19 грудня 2006 року.

У 2008-му Aisberg став першим українським виробником, який представив українське холодильне обладнання на виставці EuroShop в Німеччині. З тих пір компанія бере участь в кожній виставці – в 5-й раз буде брати участь в 2020 році.

У 2010-му Aisberg став генеральним підрядником з виробництва та оснащення холодильною технікою гіпермаркету Green в найбільшому торговому центрі Центральної Азії – ТРК Хан-Шатир в Астані.

У 2014 році Aisberg стає офіційним постачальником холодильного обладнання для торгової мережі Carrefour, одного з лідерів світового рітейлу. Сьогодні серед партнерів – міжнародні торговельні компанії BILLA, coop, METRO Cash & Carry, Spar, Delhize, Food Works, Sultan Centre, Kaufland.

У 2016 році в Алмати було відкрито виробництво холодильних вітрин Aisberg для країн Середньої Азії і Казахстану.

Aisberg – лідер українського експорту холодильного обладнання згідно показників експортних операцій і даних товарних позицій УКТЗЕД. Свою продукцію компанія постачає в 30 країн – від Ісландії до Австралії. Устаткування бренду представлено в Африці, Європі, країнах Перської затоки, і навіть на островах Нова Каледонія.

Штат компанії – 180 осіб.

У серійному виробництві – понад 300 моделей холодильного обладнання для рітейлу.

У 2019 Бухаресті відкритий європейський офіс Aisberg Europe.